• Otwarte Klatki

Zakończmy okrutny i śmiercionośny przemysł futrzarski, zanim spowoduje kolejną pandemię

Podpisz petycję i wspólnie przekonajmy europejskich polityków o konieczności natychmiastowych działań

Międzynarodowa petycja do przedstawicieli grupy G20 i innych państw, w których wciąż działają fermy futrzarskie

Bądź pierwszą osobą, która podpisze petycję! Brakuje jeszcze 500 do najbliższego celu.

0%

Czy chcesz otrzymywać na podane wyżej dane kontaktowe informacje o działaniach Otwartych Klatek dla zwierząt?

Petycja zbierana jest przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Szanujemy twoją prywatność i zapewniamy, że podane informacje będą używane wyłącznie do celów związanych z petycją. Wszystkie informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. Podpisując petycję zgadzasz się na przetwarzanie twoich danych osobowych związanych z celem petycji oraz potwierdzasz, że masz ukończony 16 rok życia.

Warunki panujące na fermach futrzarskich sprawiają, że są one tykającą bombą stwarzającą nieustanne ryzyko pandemii.

Apel do europejskich polityków

Chcąc zapobiec ryzyku rozprzestrzeniania się wirusa przez fermy norek, rządy nie mogą ograniczyć się do zarządzenia uboju milionów zwierząt, by w niedalekiej przyszłości, wraz z ponownym rozrodem zwierząt na fermach, problem powrócił. Warunki panujące na fermach futrzarskich sprawiają, że są one tykającą bombą stwarzającą nieustanne ryzyko pandemii. Eksperci zajmujący się przenoszeniem chorób ostrzegają, że wywołanie przez fermy z dużą koncentracją zwierząt kolejnego śmiertelnego dla ludzi wirusa, to wyłącznie kwestia czasu.

Do tej pory dwadzieścia krajów podjęło już działania zakazujące hodowli zwierząt na futra. Ten przemysł jest okupiony ogromnym cierpieniem zwierząt. Jest też zupełnie anachroniczny i niepotrzebny. W świetle dowodów na to, że fermy futrzarskie stanowią rezerwuary dla śmiercionośnych wirusów, wzywamy wszystkie kraje do wprowadzenia zakazu hodowli tzw. zwierząt futerkowych. Wzywamy też przywódców G20 by publicznie przyznali, że ​​hodowla zwierząt na futra musi się zakończyć.

Podpisz petycję

Pomóż nam uzyskać więcej podpisów

Zachęć innych do pomagania zwierzętom!