• Otwarte Klatki

Foie gras zawsze oznacza straszne cierpienie zwierząt

Wyraź swój sprzeciw i podpisz petycję, aby zatrzymać przymusowy tucz gęsi i kaczek

Apel o wyłączenie z oferty produktów powstałych przez przymusowy tucz gęsi i kaczek

Bądź pierwszą osobą, która podpisze petycję! Brakuje jeszcze 500 do najbliższego celu.

0%

Czy chcesz otrzymywać na podane wyżej dane kontaktowe informacje o działaniach Otwartych Klatek dla zwierząt?

Petycja zbierana jest przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Szanujemy twoją prywatność i zapewniamy, że podane informacje będą używane wyłącznie do celów związanych z petycją. Wszystkie informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. Podpisując petycję zgadzasz się na przetwarzanie twoich danych osobowych związanych z celem petycji oraz potwierdzasz, że masz ukończony 16 rok życia.

Wciąż w wielu sklepach czy restauracjach w Polsce można natknąć się na foie gras, które zawsze produkowane jest przez przymusowy tucz gęsi i kaczek.

Zatrzymajmy to okrucieństwo! Dlaczego chcemy przekonać branżę gastronomiczną, że warto odciąć się całkowicie od foie gras?

APEL O REZYGNACJĘ Z FOIE GRAS

Szanowni restauratorzy, sprzedawcy, właściciele i menedżerowie hurtowni i supermarketów,

zwracam się ze stanowczą prośbą, aby nie oferowali Państwo swoim klientom foie gras, czyli gęsiej lub kaczej wątróbki, które produkowane jest poprzez przymusowy tucz tych zwierząt.

Zgodnie z obecnym prawodawstwem Unii Europejskiej jedyną możliwością wytworzenia produktu określanego jako foie gras jest właśnie tucz przymusowy. Za pomocą specjalnej rury pokarm jest siłą wtłaczany gęsiom i kaczkom do gardła, co powoduje nadmierny przyrost masy wątroby. Zwierzęta bronią się przed tym zabiegiem, ponieważ jest on dla nich niezwykle bolesny. Fermy zajmujące się hodowlą kaczek i gęsi na foie gras są pełne cierpiących zwierząt, pozbawionych jakiejkolwiek nadziei.

Przypomnijmy, że przymusowy tucz jest w Polsce zakazany od ponad dwudziestu lat. Polski parlament uznał tę praktykę za barbarzyństwo niezgodne z zasadą humanitarnego traktowania zwierząt. Musimy jednak pójść o krok dalej i wyeliminować foie gras również ze sklepów i restauracji.

Szanowni Państwo, przymusowy tucz gęsi i kaczek to czyste okrucieństwo, dlatego domagam się, aby odcięli się Państwo od okupionego cierpieniem produktu, jakim jest foie gras.

Podpisz petycję

Pomóż nam uzyskać więcej podpisów

Udostępnij tę stronę