PRZEKAŻ 1.5% PODATKU

OTWARTYM KLATKOM:

PODAJ DALEJ ZMIANĘ DLA ZWIERZĄT

PODAJ KRS:

0000444120

Już ponad 7.5 tys. osób pomogło zwierzętom swoim % podatku!

Już ponad 7.5 tys. osób zaufało nam i wsparło Otwarte Klatki przy rozliczaniu podatku. Dołącz do nich – wpisz w swój PIT KRS 0000 444 120 i bądź zmianą dla zwierząt!

Przekazując 1,5% Otwartym Klatkom:

Podajesz dalej zmianę dla zwierząt

Twoim 1,5% podatku budujesz lepszą przyszłość dla zwierząt, które cierpią na fermach. Wspierasz skuteczne zmiany, które pomagają zwierzętom. Jesteś głosem w ich obronie! Twoje 1,5% to wyjątkowy dar – nadzieja na lepszy los.

Wiesz, co się dzieje z Twoim 1,5%

Niezwykle ważna jest dla nas transparentność dotycząca naszych finansów i działań. Regularnie publikujemy sprawozdania i podsumowania wydatków. Jeżeli wyrazisz zgodę na udostępnienie swoich danych, będziesz regularnie otrzymywać informacje o tym, jak Twój 1,5% pomaga zwierzętom.

Skutecznie pomagasz

Dążymy do trwałych, systemowych zmian, które skutecznie uratują zwierzęta przed cierpieniem. Pokazujemy prawdę o warunkach życia zwierząt, publikujemy śledztwa i raporty, walczymy o sprawiedliwość w sądach, zmieniamy opinię publiczną i prowadzimy rozmowy z politykami oraz z największymi sieciami sklepów. Bądź częścią tych zmian dzięki swojemu 1,5%!

Zobacz, ile zdziałaliśmy dzięki 1.5% w zeszłym roku

NUMER KRS:

Jak przekazać 1,5%?

Rozlicz online z PITAX

PITAX to darmowa platforma do rozliczania podatków online.

Pobierz program dla Windows

Zainstaluj darmowy program PITAX do rozliczenia podatków.

Otwórz e-PIT podatki.gov.pl

Na stronie e-PIT możesz złożyć zeznanie podatkowe.

Nie przegap żadnej ważnej okazji na pomoc zwierzętom!

Dołącz do dziesiątek tysięcy osób, które już otrzymują kluczowe, bieżące informacje o działaniach dla zwierząt.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak rozliczyć PIT online?
 • Ile wynosi moja kwota 1,5%?
  • Ta kwota wynosi 1,5% Twojego podatku należnego po zaokrągleniu w dół do pełnych dziesiątek groszy. Przykładowo: jeżeli kwota należnego podatku wynosi 1550 zł, to 1,5% wynosi 23,25 zł. Po zaokrągleniu w dół to 23,20 zł. Taka kwota trafi na pomoc zwierzętom.
 • Gdzie dokładnie w PIT mam wpisać nazwę organizacji?
  • Nie ma potrzeby wpisywania nazwy organizacji. Wystarczy, że podasz nasz nr KRS: 0000444120. Jeśli rozliczasz się używając programu PITax, który udostępniamy na naszej stronie, to numer KRS będzie już tam wpisany.
 • Czy muszę wskazać cel szczegółowy?
  • Możesz poinformować nas, że chcesz przekazać podatek na rzecz konkretnej kampanii lub konkretnych działań, jak na przykład śledztwa. Jednak nie musisz tego robić.
 • Co się stanie, jeśli nie przekażę swojego podatku na rzecz żadnej organizacji?
  • 1,5% podatku to kwota, którą płaci każdy podatnik, niezależnie od tego, czy wskażemy organizację na rzecz której chcemy go przekazać, czy nie. Jeżeli nie wskażesz wybranej organizacji, ta kwota trafi do Skarbu Państwa.
 • Czy organizacja, której przekażę swój 1,5% będzie miała dostęp do moich danych osobowych oraz będzie znała kwotę, jaką przekazuję?
  • Tylko jeśli wyrazisz taką zgodę, czyli zaznaczysz w formularzu PIT, że chcesz ujawnić swoje dane. Nie musisz tego robić, ale będzie nam miło, jeżeli zechcesz pozostać w kontakcie!
 • Czy jeśli już złożyłem PIT do urzędu i chcę go skorygować, bo zapomniałem przekazać 1,5%, to mogę to zrobić?
  • Tak. Do 2 miesięcy po złożeniu można dokonać korekty.
 • Czy przekazanie 1,5% podatku ma wpływ na wysokość zwrotu nadpłaconego podatku?
  • Nie. Nie ma to wpływu na wysokość zwrotu, który podatnik otrzymuje.
 • Mam już program do rozliczeń, który automatycznie wpisuje nr KRS innej organizacji, a ja chcę 1,5% przekazać wam, co mam zrobić?
  • Wiele programów do rozliczeń sugeruje przekazanie 1,5% konkretnej organizacji. Jeśli chcesz przekazać podatek Otwartym Klatkom, skorzystaj z naszego programu do rozliczeń, który udostępniamy na stronie. Możesz też wypełnić PIT na stronie rządowej e-PIT albo za pomocą programu PITAX, w którym samodzielnie będzie można wpisać nasz nr KRS w odpowiednią rubrykę.
 • Czy mogę przekazać swój 1,5% podatku, gdy jestem emerytem lub rencistą?
  • Tak, możesz! Emeryci, którzy pobierają jedynie emeryturę bądź osoby na zasiłku mogą wykazać chęć przekazania 1,5% poprzez druk o nazwie PIT-OP. Deklaracja PIT-OP jest oświadczeniem przekazania 1,5% podatku na rzecz dowolnej organizacji pożytku publicznego, składanym przez emerytów i rencistów. Można ją wysłać poprzez system e-Deklaracji lub wydrukować i złożyć w tradycyjnej formie (wydrukować, wypełnić i przesłać na adres właściwego Urzędu Skarbowego). Dowiedz się więcej o PIT-OP: https://www.pitax.pl/pit-op/
 • Czy mogę przekazać 1,5% podatku jako przedsiębiorca/przedsiębiorczyni?
  • Przedsiębiorcy mogą to zrobić w rozliczeniu rocznym PIT. Jeżeli zatrudniasz biuro rachunkowe i nie otrzymasz zapytania o cel 1,5% przez biuro rachunkowe, powinieneś sam(a) wyjść z inicjatywą i poinformować osoby zajmujące się Twoją książką podatkową o celu na jaki chcesz przeznaczyć swoje 1,5% podatku. Kwota 1,5% liczona jest od wartości podatku wynikającego z zeznania rocznego. Firmy które wykazują stratę nie mają możliwości przekazania 1,5%.
 • Jestem studentem/ką, czy mogę przekazać 1,5% podatku?
  • Tak, jeżeli masz ukończone 26 lat i uzyskujesz dochody, z których wynika podatek.

Pomóż nam działać

Dzięki Twojemu wsparciu możemy jeszcze skuteczniej ratować zwierzęta.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych działaniach?

Skontaktuj się z nami:


[email protected]
Aleksandra Bujalska
Managerka ds. fundraisingu
tel. +48 661 429 032

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120