Polska marka NENUKKO dołączyła do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer (Fur Free Retailer). NENUKKO, nowoczesna marka istniejąca od 2008 roku i posiadająca sklep w prestiżowej warszawskiej kamienicy Mysia3, jest kolejną polską marką, która przystąpiła do projektu Sklepy Wolne Od Futer. Firma zobowiązała się pisemnie do niesprzedawania futer oraz dodatków futrzanych, pokazując tym samym, jak istotne jest przestrzeganie praw zwierząt.
“W szacunku do wszystkiego co żyje nie ma nic głupiego. Tym się kierujemy prywatnie i zawodowo” – komentowały właścicielki marki swoją decyzję o przyłączeniu się do międzynarodowego projektu. Taką postawę docenia coraz większa grupa klientów: ostatnie badania opinii publicznej w Polsce pokazują, że zwłaszcza młode kobiety nie chcą widzieć naturalnych futer w kolekcjach odzieżowych, uważając je za niepotrzebne i passé. Projektantki nie stosują w swoich kolekcjach także skór naturalnych czy wełny.
NENUKKO to marka odzieżowa, której styl odwołuje się do uniseksualnej prostoty, jest dedykowany indywidualistom i wynika z twórczego nastawienia do wzornictwa. Celem twórców jest wizualna wynalazczość oraz przekraczanie konwencji stylistycznych. Moda rozumiana jest przez nich jako wielowątkowy proces zmiany, w którego przebieg włączają się z zachowaniem własnej artystycznej wizji. Kolekcje mieszczą się w nurcie urbanwear – odzieży miejskiej – czerpiąc elementy z różnych obszarów mody: od kultury streetowej aż po minimalistyczną elegancję. Misją marki jest upowszechnianie dobrego autorskiego wzornictwa odzieżowego odpowiadającego życiowym i estetycznym potrzebom współczesnego człowieka. Jednocześnie kolekcje firmy stanowią alternatywę wobec trendów panujących w tak zwanym „głównym nurcie”, którego produkty powstają na masową skalę.
Fur Free Retailer (Sklepy Wolne od Futer) to program międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, który ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Fur Free Retailer wspiera wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania futer oraz dodatków futrzanych. Aktualnie do programu należy ponad 300 firm modowych, m.in.: największe koncerny odzieżowe Inditex i H&M Group z markami: Zara, Massimo Dutti, Bershka, H&M, COS, Cheap Monday oraz wiele innych znanych marek takich jak Topshop, Marks & Spencer czy Asos. Poprzez zajęcie zdecydowanego stanowiska w sprawie sprzedaży futer firma odzieżowa wyraża swój sprzeciw wobec przemocy dokonywanej na zwierzętach oraz wspiera tym samym wysiłki zmierzające do zakazania hodowli zwierząt na futro na całym świecie.
Fur Free Alliance (FFA) to międzynarodowa koalicja organizacji ekologicznych i prozwierzęcych, których celem jest doprowadzenie do zakończenie hodowli zwierząt na futro. Realizację programu Fur Free Retailer (Sklepy Wolne Od Futer) w każdym kraju członkowskim zapewniają organizacje zrzeszone w koalicji. Oficjalnym przedstawicielem FFA w Polsce jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki.
25.08.2014