Pomóż milionom kur zamkniętym w klatkach

Podpisz petycję i przekonaj Grupę Woźniak do wycofania klatek

Zobacz warunki, w jakich żyją kury na Fermach Drobiu Woźniak

Zobacz warunki, w jakich żyją kury na Fermach Drobiu Woźniak

W maju i czerwcu 2023 roku przeprowadziliśmy śledztwo u największego producenta jaj w Polsce i Unii Europejskiej - Fermy Drobiu Woźniak. Dwoje aktywistów zatrudniło się na ich fermie w miejscowości Wioska.

Fermy Drobiu Woźniak utrzymują ponad 10 milionów kur. Ponad 9 milionów z nich w klatkach.

Petycja do Grupy Woźniak

Szanowni Państwo,
zdjęcia i filmy opublikowane we wrześniu 2023 roku pochodzące z fermy należącej do Grupy Woźniak w miejscowości Wioska ujawniły cierpienie kur niosek w systemie klatkowym. Na fermie udokumentowano wydziobywanie piór i kanibalizm wśród kur, nieleczone urazy oraz zwierzęta umierające bez pomocy weterynaryjnej.

Jako największy producent jaj w Polsce i w Unii Europejskiej, Grupa Woźniak ma nie tylko ogromną odpowiedzialność wobec konsumentów, ale także wielki wpływ na resztę branży. Państwa praktyki stają się wzorem dla innych producentów, wpływając na standardy całego rynku. Państwa decyzje mają wpływ na los milionów zwierząt.

W obliczu szokujących obrazów cierpienia zwierząt na Państwa fermie oraz rosnącej społecznej niezgody na stosowanie klatek w hodowli zwierząt, apeluję do Państwa o podjęcie kroków w kierunku poprawy dobrostanu kur niosek na fermach Grupy Woźniak i wydania oficjalnej, publicznej deklaracji i harmonogramu odejścia od produkcji i dystrybucji jaj z hodowli klatkowej do 2027 roku. Ta zmiana wymaga czasu, inwestycji i dostosowania się do nowych standardów. Niemniej jednak jako lider w branży są Państwo w stanie spełnić te oczekiwania.

 

Podpisz petycję

Pomóż nam uzyskać więcej podpisów

Przekaż swój 1,5% na Otwarte Klatki!
To nic nie kosztuje.

Przekaż 1,5% podatku