Sklepy wolne od futer

Sprawdź, jakie sklepy i firmy odzieżowe zadeklarowały, że nie będą sprzedawać żadnych ubrań zawierających futro.

O kampanii

Sklepy Wolne od Futer (Fur Free Retailer) to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Stowarzyszenie Otwarte Klatki w 2013 roku stało się oficjalnym przedstawicielem Fur Free Alliance w Polsce.

Kampania promuje wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania naturalnych futer oraz wszelkich dodatków futrzanych (nie tylko tych w postaci etoli czy czapek, dotyczy to także obszyć ubrań). Nawet jeśli marka odzieżowa w swoim asortymencie nigdy dotąd nie posiadała wyrobów z prawdziwego futra, poprzez zajęcie zdecydowanego stanowiska w sprawie ich sprzedaży, firma wyraża swój sprzeciw wobec takiego traktowania zwierząt oraz wspiera tym samym wysiłki zmierzające do zakazania hodowli zwierząt na futro na całym świecie. Jest to symboliczny akt poparcia kampanii Fur Free Retailer.

Taką zdecydowaną i świadomą postawę docenia coraz większa grupa klientów. Ostatnie badania opinii publicznej w Polsce, we Włoszech i w Skandynawii pokazują, że zwłaszcza młode kobiety nie chcą widzieć naturalnych futer w kolekcjach odzieżowych, uważając je za nieetyczne, niepotrzebne i passé.

Aktualnie do programu należy ponad 1000 firm, marek i projektantów z całego świata, m.in.:

Polskie marki, które oficjalnie dołączyły do projektu to:

oraz:

Projektanci wolni od futer

 

Partnerzy

Pełna lista firm, marek i projektantów wolnych od futer znajduje się na
międzynarodowej stronie programu: furfreeretailer.com

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120

Animal Charity Evaluators