Sklepy wolne od futer

Sprawdź, jakie sklepy i firmy odzieżowe zadeklarowały, że nie będą sprzedawać żadnych ubrań zawierających futro.

O kampanii

Sklepy Wolne od Futer (Fur Free Retailer) to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Stowarzyszenie Otwarte Klatki w 2013 roku stało się oficjalnym przedstawicielem Fur Free Alliance w Polsce.

Kampania promuje wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania naturalnych futer oraz wszelkich dodatków futrzanych (nie tylko tych w postaci etoli czy czapek, dotyczy to także obszyć ubrań). Nawet jeśli marka odzieżowa w swoim asortymencie nigdy dotąd nie posiadała wyrobów z prawdziwego futra, poprzez zajęcie zdecydowanego stanowiska w sprawie ich sprzedaży, firma wyraża swój sprzeciw wobec takiego traktowania zwierząt oraz wspiera tym samym wysiłki zmierzające do zakazania hodowli zwierząt na futro na całym świecie. Jest to symboliczny akt poparcia kampanii Fur Free Retailer.

Taką zdecydowaną i świadomą postawę docenia coraz większa grupa klientów. Ostatnie badania opinii publicznej w Polsce, we Włoszech i w Skandynawii pokazują, że zwłaszcza młode kobiety nie chcą widzieć naturalnych futer w kolekcjach odzieżowych, uważając je za nieetyczne, niepotrzebne i passé.

Każda z firm odzieżowych, która dołączyła do programu podpisała oświadczenie, w którym deklaruje:

1. Obecnie ani w przyszłości Podmiot nie będzie wykorzystywać, sprzedawać, reklamować oraz promować żadnych ubrań, akcesoriów lub innych produktów zawierających naturalne futra zwierzęce;

2. Od Dnia złożenia oświadczenia Podmiot nie będzie zamawiać, wykorzystywać, reklamować ani promować żadnych ubrań, akcesoriów lub innych produktów zawierających naturalne futra zwierzęce;

3. Jeżeli obecnie lub w przyszłości Podmiot będzie wykorzystywać, sprzedawać, reklamować lub promować jakiekolwiek ubrania, akcesoria lub inne produkty zawierające sztuczne futra, powinien domagać się od wytwórcy tych produktów przedłożenia wiarygodnego potwierdzenia, że futro to nie jest naturalnego pochodzenia (tzn. nie jest futrem zwierzęcym);

4. Podmiot powinien dostarczyć podpisany oryginał niniejszego oświadczenia do Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz zachować kopię dokumentu w swojej siedzibie lub głównym miejscu wykonywania działalności gospodarczej.

Pełny wzór oświadczenia znajduje się TUTAJ.

Aktualnie do programu należy ponad 1500 firm, marek i projektantów z całego świata, m.in.:

Polskie marki, które oficjalnie dołączyły do projektu to:

oraz:

Projektanci wolni od futer

 

Partnerzy

Pełna lista firm, marek i projektantów wolnych od futer znajduje się na
międzynarodowej stronie programu: furfreeretailer.com

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120