Grudzień jest wyjątkowym miesiącem, czasem refleksji i wzajemnej życzliwości. W naszą tradycję wpisała się legenda, że zwierzęta w Wigilię mówią ludzkim głosem. A gdyby tak mogły mówić codziennie? Gdyby usłyszeć głos tych wszystkich lisów zamkniętych w ciasnych, metalowych klatkach? Gdyby mogły nam opowiedzieć o strachu i bólu, który towarzyszy im przez całe życie – co byśmy wtedy zrobili? A może w tym miesiącu wyjątkowo to my przemówimy w ich imieniu i zawalczymy o ich lepszy los?

Lis na jednej z polskich ferm futrzarskich, fot. Andrew Skowron

Od wielu lat wnosimy temat ferm futerkowych do debaty społecznej oraz politycznej – wiemy, że większość Polaków nie zgadza się na to, aby ten przemysł wciąż funkcjonował w naszym kraju. Politycy jednak nie słuchają naszego głosu, prawa zwierząt w Polsce nadal nie są przestrzegane, dlatego wspólnie musimy przemówić w ich imieniu i zawalczyć o zakaz! Nie chcemy pozostawać w tyle w sprawie ochrony zwierząt, lecz pójść śladem innych krajów europejskich, w których zwierzęta nie mogą być dłużej hodowane na futro. Lisy, jenoty i norki w tych krajach nie muszą już dłużej cierpieć, więc dlaczego u nas jest inaczej?

Interwencja w Goliszowie, fot. Andrew Skowron

W 2019 roku nie pozostawaliśmy obojętni na wołanie tych zwierząt o pomoc. Jesienią przeprowadziliśmy interwencję w Goliszowie na legalnie działającej fermie, na której odkryliśmy lisy w fatalnym stanie fizycznym. Zaskakujące było to, że w lisich klatkach znajdowały się również psy! Podczas tej interwencji odebraliśmy 8 lisów, gwarantując im bezpieczne schronienie. Jednak ta ferma i panujące na niej warunki nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do tego, że ferm zwierząt futerkowych w Polsce nie da się odpowiednio kontrolować ani dopilnować, aby na każdej z nich były przestrzegane podstawowe prawa zwierząt wynikające z Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Dołącz do stałych darczyńców już dzisiaj!

Kliknij i zdobądź dla zwierząt dodatkowe 200 zł!

W 2020 roku chcemy kontynuować kampanię Cena Futra i głośno mówić o wprowadzeniu zakazu działalności ferm futrzarskich w Polsce. Wiemy, że nie osiągniemy tego bez stałej walki i Twojej pomocy. Pokażmy, jako społeczeństwo, że zwierzęta nie są nam obojętne i wspólnie zawalczmy o lepszy los dla nich. W tym roku to my przemówmy ludzkim głosem i doprowadźmy do zakazu hodowli zwierząt na futra w naszym kraju!

W grudniu Twoja pomoc na szczególną moc!

W grudniu Twoja darowizna ma wyjątkową moc! Dołączając do naszych stałych darczyńców z kwotą minimum 20 zł miesięcznie, anonimowy darczyńca w grudniu dołoży 200 zł do Twojej wpłaty! Oznacza to, że Twoje 20 zł jest w tym miesiącu warte aż 220 zł i dzięki Twojej pomocy możemy wspólnie wprowadzić zakaz hodowli zwierząt na futra!

Dzięki Twoim wpłatom będziemy mogli nadal kontynuować kampanię na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futro, odwiedzić kolejne fermy i dowodzić, że przemysł futrzarski to czyste okrucieństwo. Pomożesz nam zwiększyć szanse w 2020 roku i wyrazisz sprzeciw w tej ciężkiej walce? Wyraź swój głos! Zostań naszym stałym darczyńcą i walcz z nami każdego dnia!

Dołącz do stałych darczyńców już dzisiaj!

Kliknij i zdobądź dla zwierząt dodatkowe 200 zł!