Lisy, mopsy i latawce… Jak to się wszystko łączy? Latawce – ponieważ lato właśnie dobiegło końca, ale jeszcze się nie poddajemy i wciąż łapiemy ostatnie promienie słońca, lisy – bo ostatnio uratowaliśmy z fermy dwa małe liski (na pewno słyszeliście o historii Jasia i Małgosi), no ale… skąd mopsy?! No właśnie!

Powitajcie w kampanii Sklepy Wolne od Futer dwie polskie marki, które podpisały z nami umowę: Kozacki Mops i Evokaii. Obie firmy zobowiązały się pisemnie do niestosowania naturalnego futra w żadnej postaci w swoich projektach (dotyczy to także akcesoriów oraz wykończeń odzieży).

EVOKAII

Evokaii, czyli Karolina i Steve, którzy ze swojej pasji postanowili zrobić pomysł na życie i biznes. Najpierw była tylko miłość do kitesurfingu (dla niewtajemniczonych to pływanie na desce z latawcem) i podróże po najpiękniejszych plażach świata. Potem powstał pomysł na stworzenie kolekcji inspirowanej takim życiem i tak powstała marka Evokaii. Jej wyróżnikiem jest ekstremalnie pozytywna kolorystyka i charakterystyczne logo marki wykonane z… latawca! Tak właśnie, każde logo wyszyte na bluzę było kiedyś częścią latawca, który latał. Z pozostałej jego części szyte są torby lub małe torebeczki i w ten sposób Evokaii daje znalezionym (lub otrzymanym) latawcom „drugie życie”, zamiast kupować nowy materiał w fabryce.

Wizja Evokaii nigdy nie była skupiona tylko na produkowaniu ubrań i zarabianiu pieniędzy. Duet zapaleńców od początku chciał stworzyć brand odzieżowy z przesłaniem, dlatego do współpracy zaprosili osoby, które biorą udział w różnych akcjach na rzecz środowiska. Przykładem jest Rob Kindey – mistrz Australii młodzików w surfingu, który w 2013 roku przepłynął rzeką Mekong (Wietnam) w sprawie przeciwko zaśmiecaniu świata plastikiem. Odzież Evokaii produkowana jest w Polsce, a dzięki wykorzystaniu fragmentów uszkodzonych latawców, wspiera ideę upcycklingu. Teraz marka podpisała umowę ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki ponieważ wspiera działania na rzecz ochrony zwierząt. „Postanowiliśmy przyłączyć się do kampanii, gdyż zwierzaki towarzyszą nam na co dzień i nie wyobrażamy sobie życia bez tych przyjaciół. Bardzo potępiamy ludzi, którzy hodują zwierzęta dla futer. Życie tych zwierząt to męka. Zróbmy wszystko, żeby zakończyć hodowle zwierząt dla futer” – tak skomentowali włączenie się do naszej akcji właściciele marki.

Pierwsza kolekcja Evokaii powstała w 2012 roku, a dziś ubrania marki można kupić także w Grecji, Niemczech, Szwajcarii i USA. W sezonie letnim 2014 firma została sponsorem mistrzostw Ford Kite Cup- największych zawodów kitesurfingowych o Mistrzostwo oraz Puchar Polski. Evokaii ma własną stronę internetową www.evokaii.com. W Polsce kolekcje marki można kupić podczas różnych targów odzieżowych (głównie w Warszawie) oraz na kilku portalach sprzedażowych takich jak Mustache,  Da Wanda, Jagodowy Kot, My Baze, Pakamera, Go2Hel. Sklepy stacjonarne to głównie półwysep helski podczas sezonu letniego oraz Rewa, natomiast w Warszawie Evokaii można znaleźć  w Ordynackiej Store.


evokaii_1evokaii_3

evokaii 4


KOZACKI MOPS

Kozacki Mops to warszawska marka, która powstała z miłości do ciuchów i… mopsów! Alicja, właścicielka firmy mówi, że projektują dla wyjątkowych osób, które cenią sobie niepowtarzalność i oryginalność. Firmę tworzą razem z rodziną i przyjaciółmi i tak samo traktują swoich klientów klientów. Wszystko powstaje w Polsce, a mopsy towarzyszą Alicji i ekipie na każdym etapie tworzenia kozackich ciuchów. „Jesteśmy pozytywnie nastawieni, kochamy kolory i chcemy przekazać Wam tęczową bazę pomysłów na życie, którymi emanują szyte przez nas ubrania” – mówią o sobie i rzeczywiście ich kolekcje pełne są kolorów i oryginalnych detali. Tiulowe, tęczowe spódniczki? Check! Kurtki ze złotymi mopsikami? Check! To może bawełniane marynarki we wszystkich odcieniach różu i fioletu? Check! Ubrania możecie kupić na stronie internetowej www.kozackimops.pl, ale mopsy razem ze swoimi właścicielami pojawiają się na wszystkich najważniejszych targach w Polsce.


kozacki_mops1

kozacki_mops2


24.09.2015