Wszyscy znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji, w której większość z nas czuje się zagubiona. To wszystko jest dla nas nowe, niepewne i bardzo trudne. W takich sytuacjach intuicyjnie chcemy zamknąć się w swoich czterech ścianach, odcinając od otaczającej rzeczywistości. Jednak od pomagania nie można wziąć wolnego – zwierzęta nadal nas potrzebują. Podpowiemy Ci, jak możesz pomóc.

Zostaliśmy zamknięci w domach, nosimy rękawiczki jednorazowe, zachowujemy od siebie odległość 2 metrów, a nasze życie mocno się zmieniło. Codzienność zwierząt na fermach przemysłowych jednak nie uległa zmianie. Ich życie dalej toczy się w ciasnych klatkach, nigdy nie widziały trawy i słońca i nie wiedzą, że za ścianami fermy, na której się urodziły, istnieje inny świat.

Co z tymi, którzy nigdy nie opuszczą klatki?

Czas kwarantanny zmusza do myślenia – tak trudno nam pozostać w zamknięciu przez długi czas w swoich mieszkaniach. Możemy mieć wrażenie, że nasz dom się kurczy i brakuje nam przestrzeni. Nieraz podczas tego okresu zmagamy się z samotnością, smutkiem oraz strachem. Jednak wiemy, że to czasowe i patrzymy w przyszłość z nadzieją. Co czują zwierzęta, które rodzą się w klatkach i wiedzą, że ich nigdy nie opuszczą? Ich domem jest klatka i zostanie otworzona tylko raz – gdy będą miały zostać zabite. To nie pozwala nam zapomnieć, że pomaganie nie ma terminu ważności, gdy drugie stworzenie czy drugi człowiek nas potrzebuje.

Czy można pomagać z domu?

Jako Stowarzyszenie również zmagamy się z szeregiem różnych utrudnień dotyczącym naszej pracy. Byliśmy zmuszeni odwołać wiele z naszych wydarzeń, dziesiątki spotkań i rozmów przełożyć na późniejsze terminy. Jednak to nie podcina nam skrzydeł, bo wiemy, że mamy wokół siebie ogromnie dużą społeczność, która chce działać z nami i pomagać zwierzętom. A pomaganie z domu jest możliwe, wystarczą tylko chęci i wolna chwila! Pomóż zwierzętom, nie wychodząc z domu. Przedstawiamy kilka przykładów, jak możesz to zrobić.

1. Zacznij od podpisania naszych petycji!

Zastanawiasz się czasem, czy podpisywanie petycji ma sens? Oczywiście, że tak! Dzięki petycjom możesz wyrazić swoje poparcie dla konkretnych działań. Ilość podpisów pod petycją, często służy nam, jako argument w dyskusjach. To właśnie dzięki Wam i Waszym tysiącom podpisów możemy udowadniać, że społeczeństwo ma głos i zwierzęta nie są im obojętne.

Czy podpisałeś naszą najnowszą petycję

o zatrzymaniu horroru transportu długodystansowego zwierząt?

PODPISZ TERAZ
Reszta naszych aktualnych petycji do podpisania:

2. Nie czekaj do końca maja i wypełnij PIT już dzisiaj!

Nie ma na co czekać, wypełnij swoją deklarację już dzisiaj! To niesamowite, że możesz pomóc, a absolutnie nic Cię to nie kosztuje. Wystarczy, że przekażesz nam swój 1% podatku. To Ty decydujesz czy chcesz przekazać swój 1% podatku do urzędu, czy na wybraną organizację. Wybierając nasz KRS:0000 444 120, wspierasz zwierzęta i naszą walkę o ich lepszy los. Potrzebujemy Cię!

Czy podpisałeś naszą najnowszą petycję

o zatrzymaniu horroru transportu długodystansowego zwierząt?

PODPISZ TERAZ

3. Wesprzyj nas darowizną – wsparcie finansowe jest w tym czasie dla nas szczególnie cenne

To trudny czas dla nas wszystkich, ale zwierzęta żyjące na fermach przemysłowych wciąż potrzebują naszej pomocy. Nie możemy się od nich odwrócić, ani o nich zapomnieć. Jako aktywiści również pozostajemy w domach, lecz nie przestajemy działać – wciąż planujemy nasze kampanie i działania na przyszłość. Nie odpuszczamy.

Potrzebujemy Twojego wsparcia, dlatego prosimy, jeśli los zwierząt nie jest Ci obojętny – wesprzyj nas. Wejdź na https://www.otwarteklatki.pl/przekaz-darowizne/ i pomóż nam działać. Naprawdę, każda złotówka ma znaczenie. Obiecujemy, że nie przestaniemy walczyć o zwierzęta.

Pomagasz także tworząc zbiórkę na Facebooku. Możesz to zrobić z okazji urodzin, ale też bez okazji! Możesz powiedzieć swoim znajomym, dlaczego nas wspierasz i podzielić się tym, co dla Ciebie ważne.

Tutaj możecie przeczytać nasz poradnik, jak zrobić zbiórkę: https://www.otwarteklatki.pl/jak-zrobic-zbiorke-na-facebooku/

Czy podpisałeś naszą najnowszą petycję

o zatrzymaniu horroru transportu długodystansowego zwierząt?

PODPISZ TERAZ

4. Zrób porządki w szafie #ubraniadooddania

Pewnie nawet przez myśl Ci nie przyszło, że możesz pomóc zwierzętom, porządkując swoją szafę. A jednak to możliwe! Jeśli masz w swojej szafie ubrania, których więcej nie założysz i wiesz, że te odkładane „na później/ lepsze czasy” tylko zajmują miejsce – nie ma lepszej motywacji niż tej podyktowanej pomocy zwierzętom! 10 kg niepotrzebnych ubrań = 10 zł dla Otwartych Klatek!

Możesz pomóc w 5 prostych krokach!

  1. Zrób porządki w szafie
  2. Zapakuj karton niepotrzebnych Ci ubrań
  3. Wejdź na stronę www.ubraniadooddania.pl/campaigns/655 i wybierz Otwarte Klatki, jako organizację, którą chcesz wesprzeć 😍
  4. Zamów kuriera, który odbierze od Ciebie paczkę w bezpieczny, bezdotykowy sposób
  5. Pomagaj w stylu zero waste – zrób miejsce w szafie i uciesz liska 🦊 💜

Czy podpisałeś naszą najnowszą petycję

o zatrzymaniu horroru transportu długodystansowego zwierząt?

PODPISZ TERAZ

5. Zainstaluj wtyczkę FaniMani

Dla własnego bezpieczeństwa ograniczamy wychodzenie z domów i często decydujemy się na zakupy online czy zamówienie jedzenia na dowóz. Czy wiesz, że robiąc zakupy przez internet, możesz pomagać Otwartym Klatkom wybierając spośród 1072 sklepów? Wystarczy, że zainstalujesz wtyczkę FaniMani w swojej przeglądarce internetowej i możesz przekazać nawet do 6% z zakupów na wybraną organizację! Nie płacisz nic więcej za zakupy, a dzielisz się dobrem.

Czy podpisałeś naszą najnowszą petycję

o zatrzymaniu horroru transportu długodystansowego zwierząt?

PODPISZ TERAZ

Przeczytaj nasz artykuł o pomaganiu przez FaniMani i dowiedz się więcej, jakie to proste!

6. Dołącz do Obrońców Zwierząt!

Możesz pomagać zwierzętom, poświęcając 5 minut swojego czasu przed komputerem! Pisząc jeden komentarz, możesz wpłynąć na los zwierząt i przyczynić się do wprowadzania realnych, systemowych zmian. Dołącz do Obrońców Zwierząt i bądź na bieżąco informowany, jak możesz wykorzystać swój głos, aby zmienić los zwierząt w Polsce.

Czy podpisałeś naszą najnowszą petycję

o zatrzymaniu horroru transportu długodystansowego zwierząt?

PODPISZ TERAZ

7. Zajrzyj do sklepów wspierających zwierzęta

Zakupy przez internet są teraz najbezpieczniejszą opcją. Dlaczego by nie zajrzeć do sklepów, które wspierają zwierzęta i nie zrobić zakupów właśnie tam? Firmy przeżywają teraz bardzo trudny czas, więc na pewno warto wesprzeć naszych polskich przedsiębiorców, a jeśli przy okazji możesz pomóc zwierzętom, to nie może być lepiej!

Kupując w tych sklepach pomagasz Otwartym Klatkom:

8. Dołącz do uniwersytetu

Jeśli chcesz wykorzystać ten czas i zdobyć więcej wiedzy na temat aktywizmu, diety roślinnej, zwierząt, efektywnego pomagania lub posiąść nowe kompetencje, które mogą Ci się przydać nie tylko w działaniach dla zwierząt – dołącz do wydarzenia i śledź na bieżąco. Co tydzień przygotowujemy dla Was inspirujące webinary i dzielimy interesującymi artykułami!
Dołącz do wydarzenia: Domowy Uniwersytet Otwartych Klatek i wykorzystaj mądrze swój czas.

9. Wesprzyj lokalne gastro

Część z nas ma ten przywilej i nie wychodzi z domu, inni wciąż pracują w pocie czoła. Wiele firm mierzy się z ogromnym wyzwaniem przetrwania tego trudnego czasu. Nasze ulubione lokalne knajpki, w których do tej pory mogliśmy się zajadać roślinnymi daniami, mogą zniknąć z map naszych miast. Nie pozwólmy na to! Wspólnie możemy im pomóc, a siebie odciążyć od wiszenia nad garami. Większość knajp dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczną dostawę bezdotykową. Nie ma nic lepszego niż otworzenie drzwi i spotkanie pachnącego, ciepłego obiadku na swojej wycieraczce, który tylko czeka na przygarnięcie. Zaopiekujmy się swoimi ulubionymi knajpkami i wspierajmy ich zamówieniami!

Tutaj znajdziesz restauracje, które wciąż pracują i dowożą: https://roslinniejemy.org/blog/wspieraj-lokalna-gastronomie-lista-lokali-w-ktorych-zamowisz-roslinne-jedzenie-na-wynos
Możesz także zgłosić swój ulubiony lokal, którego nie ma na liście!

Tylko z Twoją pomocą możemy odmienić los zwierząt

Dziękujemy, że jesteście razem z nami i wspieracie nas i zwierzęta. Wasze wsparcie nie pozwala nam zapomnieć, jak ważną pełnimy funkcję i nie możemy odpuścić tej walki. Jesteśmy razem głosem zwierząt – nie zwiedźmy ich!

Czy podpisałeś naszą najnowszą petycję

o zatrzymaniu horroru transportu długodystansowego zwierząt?

PODPISZ TERAZ