Dwie włoskie organizacje – Nemesi Animale i essereAnimali – opublikowały śledztwo na fermach norek. We Włoszech istnieje w tej chwili 16 ferm norek, nie ma tam żadnych ferm lisów. Corocznie zabija się tam dla futer 170 000 zwierząt. W związku ze zmianą przepisów stawiającą coraz wyższe wymagania hodowcom, ilość ferm stopniowo zmniejszała się w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Aktywiści obu organizacji mają nadzieję, że śledztwo doprowadzi do debaty społecznej na temat istnienia ferm futrzarskich w kraju i przyczyni się do zakazu ich funkcjonowania.
Film ze śledztwa przedstawia cały cykl życia zwierząt na fermach. Mamy tu więc zarówno młode norki jak i proces zabijania przez gazowanie. Część tych nagrań jest naprawdę unikatowa.
To kolejne śledztwo na fermach futerkowych i kolejny dowód na to, że niezależnie od położenia geograficznego czy przepisów obowiązujących w danym kraju, los zwierząt w takich miejscach jest równie smutny. My nie mamy wątpliwości, że jednym rozwiązaniem jest zamknięcie wszystkich ferm. A co Wy o tym myślicie?
Zdjęcia:
www.flickr.com/photos/68331448@N08/sets/72157632769407511/show/
Film z angielskimi napisami:
www.youtube.com/watch?v=LcU2wSSsiSE
Strona na temat kampanii za zamknięciem ferm norek:
visoniliberi.org