Chcesz zrobić coś dobrego dla zwierząt, ale nie wiesz, jak możesz pomóc? Jest na to wiele odpowiedzi, a jedną z nich jest wystawienie lub zakup przedmiotu na Allegro.pl na cele Otwartych Klatek! Dowiedz się, jakie to proste 🙂

Allegro.pl czy Allegro Charytatywni?

Do tej pory te dwie platformy funkcjonowały osobno, co skutkowało koniecznością zakładania osobnych kont na każdym portalu. W tym roku Allegro Charytatywni wyszło naprzeciw organizacjom NGO i postanowiło połączyć obie swoje platformy w jedno: od teraz wszystkie aukcje charytatywne znajdziesz na stronie Allegro.pl. Nie ma konieczności wchodzenia jak do tej pory, na Allegro Charytatywni i osobnego wyszukiwania organizacji. Wystarczy, że posiadasz konto na Allegro.pl i możesz kupować i sprzedawać przedmioty na rzecz Otwartych Klatek. Pomaganie stało się jeszcze prostsze!

Dodatkowo ważna informacja jest taka, że Allegro wspiera pomaganie, dlatego nie pobiera prowizji od ofert charytatywnych. Całą kwotę ze sprzedaży przekazują na wskazany przez Ciebie cel, czyli na pomoc zwierzętom!

Aby mieć pewność, że bierzesz udział w aukcji charytatywnej, szukaj takich oznaczeń:

Każda organizacja przechodzi proces weryfikacyjny, jeśli przejdzie go pozytywnie otrzymuje status Organizacji Charytatywnej 

Wszystkie aukcje wystawiane na cele dobroczynne (zarówno przez organizacje, jak i indywidualnych użytkowników) są oznaczone symbolem serduszka

Co można sprzedać, by pomóc zwierzętom?

Kreatywność, tak jak pomoc, nie zna granic. Na Allegro Charytatywni przewinęło się dużo niezwykłych produktów, które samodzielnie sprzedawaliście na cele naszej organizacji i pomoc zwierzętom. Każda złotówka z przeznaczonych przedmiotów wspierała kampanie, które były Wam najbliższe. Oto kilka przykładów Waszych niesamowitych gestów:

Wóz strażacki

Uczniowie z klasy 3R ze szkoły 2 SLO w Warszawie postanowili sprzedać swój wóz strażacki i pomóc zwierzętom. Samochód został zakupiony w zupełnie innym celu, jednak cała klasa postanowiła zrobić coś dobrego dla świata i wesprzeć Otwarte Klatki. W licytacji czerwonego żuka brało udział aż 10 osób, a szczęśliwy nabywca zakupił go za kwotę 1025 zł!

Żuk sprzedawany przez klasę 3R z 2 SLO w Warszawie , dzięki któremu udało im się zebrać 1025 zł na pomoc zwierzętom

Ręcznie malowane Adidasy Sam Smith

Podczas wystawy “Artyści vs adidas Stan Smith” zorganizowanej przez warszawski Barber Shop Ferajna ośmiu wyśmienitych artystów: Agnieszka „YADOU” Trojanowska, Marcin Pawlus ze studia Dwa Śledzie, Adam „ORMO” Orłamowski, Patryk Chybowski, Julia Szewczykowska, Krystian „Why Ducka” Ścigalski, Andrei „CHERNOTATT” Chernovalov oraz Kinga Offert własnoręcznie i według własnej kreatywności pomalowało buty w niesamowite wzory. Wszystkie pary butów zostały przekazane na licytacje, w których łącznie udało się zebrać 2169,47 zł. To cudowne, gdy artyści angażują się w pomoc zwierzętom!

Buty sprzedawane przez artystów z wystawy “Artyści vs adidas Stan Smith”

Setki maleńkich koralików dających drugie życie

Hola Holson to nietuzinkowa artystka o wyjątkowej wrażliwości. Na cele naszej organizacji przekazała ręcznie zdobioną lisią czaszkę znalezioną w lesie. Ta metafora nadawania “drugiego życia” mocno nas poruszyła. Dzięki sprzedaży tego niezwykłego dzieła udało się zyskać 405 zł i przekazać na wsparcie naszej kampanii Cena Futra walczącej o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra w Polsce.

Praca od Hola Holson przekazana na pomoc zwierzętom

Waszych gestów było o wiele więcej i każdemu z Was dziękujemy za zaangażowanie! Jednocześnie zachęcamy wszystkich do udziału w licytacjach, a także samodzielnego wystawiania swoich przedmiotów. Każda złotówka ma znaczenie!

Jak sprzedać przedmiot na Allegro dla Otwartych Klatek?

Jak wystawić przedmiot na cel Otwartych Klatek?

  1. Wejdź na stronę: https://allegro.pl/charityOffer/ 
  2. Wyszukaj cel zbiórki, wpisując “Otwarte Klatki”
  3. Przejdź do wystawienia przedmiotu

lub:

  1. Wejdź na profil naszej organizacji: https://allegro.pl/charytatywni/stowarzyszenie-otwarte-klatki
  2. Wybierz jeden z aktualnych celów charytatywnych, które są na naszym profilu, zależnie od obszaru w naszej organizacji, który chcesz wesprzeć
  3. Kliknij “Wystaw przedmiot”

Kupując również pomagasz!

Jak widzicie, wspieranie naszych działań jest naprawdę proste, wystarczy tylko kilka prostych kroków. Zastanów się i rozejrzyj wokół siebie: może na Twojej półce już nie mieszczą się książki albo gry zaczynają wypadać z szuflady. A może potrzebujesz czegoś, co znajdziesz na naszych aukcjach? Sprawdź! 🙂 Już dziś możesz zacząć wspierać walkę o poprawę losu zwierząt – nie czekaj, działaj! Wejdź na Allegro Otwartych Klatek i zaangażuj się w pomoc zwierzętom.