Każdy Polak pozbywa się średnio 30 kg niepotrzebnych ubrań rocznie. Pewnie nawet przez myśl Ci nie przeszło, że porządkując swoją szafę, możesz jednocześnie pomóc zwierzętom. A jednak to możliwe! Jeśli masz ubrania, których więcej nie założysz, i wiesz, że te odkładane „na później” lub „na lepsze czasy” tylko zajmują miejsce – nie ma lepszej motywacji niż tej podyktowanej chęcią pomocy zwierzętom.

Na czym polegają Ubrania do Oddania?

Jest to projekt organizowany przez New Solutions Group, w którym każdy ma możliwość przekazać używane ubrania – zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na wybraną przez darczyńcę organizację. My, jako Otwarte Klatki, również jesteśmy organizacją, którą możesz wesprzeć w ramach tej akcji. I to nie wychodząc z domu!

Za każdy kilogram odzieży Ubrania do Oddania przekazują Otwartym Klatkom 1 zł. Oznacza to, że jeśli potrzebujesz zrobić miejsce w swojej szafie i chcesz przy tym pomóc zwierzętom, jest to idealna okazja! Za nic nie płacisz, a Twój gest może wiele zmienić.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że to naprawdę bardzo prosty sposób na pomoc zwierzętom! To Cię nic nie kosztuje, nie wymaga od Ciebie wyjścia z domu, a ma realny wpływ na życie naszych mniejszych przyjaciół. Oprócz tego filozofia idąca za działaniem Ubrania do Oddania to działanie na rzecz środowiska. Rzeczy, które trafiają do firmy, są sortowane i wprowadzane do ponownego obiegu. Dzięki temu używane ubrania mają możliwość zyskać nowe życie, a przy tym możesz wesprzeć zwierzaki.

To naprawdę proste!

By przekazać ubrania, nawet nie musisz wychodzić z domu za darmo odbierze je od Ciebie kurier! Wystarczy tylko, że spakujesz karton, zarejestrujesz się na stronie, wybierzesz organizację, której chcesz pomóc, i już! 

Instrukcja:

 1. Utwórz własne konto na stronie: https://www.ubraniadooddania.pl/, klikając przycisk „zarejestruj konto”.
 2. Wpisz swoje dane i kliknij „zarejestruj” (nie klikaj opcji o byciu członkiem organizacji to dotyczy rejestracji fundacji).
 3. Na Twoją skrzynkę pocztową trafi link, który należy kliknąć w celu potwierdzenia .
 4. Teraz zaloguj się na stronie: https://www.ubraniadooddania.pl/.
 5. Wejdź w zbiórkę Otwartych Klatek: https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/646
 6. Kliknij niebieski przycisk „Pomagam” znajdujący się po prawej stronie.
 1. U dołu strony rozwinie się sekcja „Określ szczegóły twojej darowizny”, gdzie należy wyklikać wszystkie szczegóły 🙂

8. Właśnie pomogłeś(-aś) zwierzętom. Dziękujemy w ich imieniu! ♥

Skąd się bierze 1 zł za 1 kg?

Tutaj wytłumaczenie od Ubrania do Oddania:

Źródło grafiki: https://www.ubraniadooddania.pl/

Kilka technicznych informacji:

 • jakie ubrania są przyjmowane: wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, połączone w pary buty, torebki i biżuteria;
 • ubrania muszą być w dobrym stanie, czyli w takim, który pozwala na ich dalsze używanie (tylko za taką odzież jest przekazywana darowizna);
 • rzeczy pakujemy w karton (suma długości wszystkich trzech boków nie może przekraczać 180 cm);
 • minimalna waga kartonu to 10 kg, a maksymalna 30 kg;
 • więcej znajdziesz na stronie organizatora Ubrania do Oddania.

Zorganizuj zbiórkę w szkole, w pracy lub wśród przyjaciół i pomóż zwierzętom. Twój gest może odmienić czyjeś życie!